пʼятниця, 26 квітня 2024 р.

Екологічний екскурс "Чорнобиль біль душі"

 До 38-річниці аварії на ЧАЕС бібліотекарі дитячого абонементу провелиекологічний екскурс "Чорнобиль біль душі".

Бібліотекарі розповіли про трагічні події того часу: евакуацію жителів, стан зруйнованої станції. зведення захисного саркофагу тощо.












середа, 17 квітня 2024 р.

Міжнародний день вшанування кажана

 17 квітня кожного року світ відзначає День кажана або Міжнародний день шанування кажанів. Подію започаткувала Міжнародна організація охорони рукокрилих. В Україні налічується 28 видів кажанів і всі вони занесені до Червоної книги України. Учнів нашого ліцею було запрошено до Національного природного парку "Холодний Яр", де відбулися заходи до Дня кажана.

Учні 7 - х класів разом з бібліотекарем Ткачук Т.С. відвідали Національний природний парк "Холодний яр", де ознайомили з видовим різноманіттям кажанів,які мешкають в них на території, їх способом життя та харчування. Дітям було запропоновано багато цікавого, а саме: складання пазлів, малювання малюнків, виготовлення оригамі кажана. Учні разом з працівниками парку розвішували будиночки для кажанів на деревах, а також посадили молоді ялинки. Вкінці заходу з дітьми була проведена вікторина, на якій наші юні любителі природи показали високі знання про життя кажанів. І на завершення всіх пригостили солодощами та подарували на згадку про цю екскурсію подарунки.












вівторок, 9 квітня 2024 р.

Знайомство з рідкісними рослинами скелястих пагорбів степових схилів

  Продовжується екскрусійна кампанія щодо розповіді про унікальну флору прирічкових смуг Тясмину. Цього разу, гостями пізнавального заходу стали учні 7-В класу Кам’янського міського ліцею #1. 

В ході заходу діти дізнались про утворення кам'янистих зон біля річки (власне, каньйон), значимість цього ландшафту для зростання рідкісних рослин, історію виявлення на цих теренах червонокнижних представників флори, правила поводження на пам'ятках природи, де зростають такі унікальні квіти тощо. 
Звісно, ліцеїсти наживо побачили окремі червонокнижні рослини, завдяки яким власне й встали відомі ці терени. Зокрема,  учні уважно оглянули сон-траву (сон широколистий) та за допомогою ведучого заходу - О.Мушти - дізнались різні цікавинки, історію цієї рослини, легенди та перекази тощо. 
Дякуємо міському ліцею #1 за тісну співпрацю та можливість розповісти про природні принади нашого краю. 
Але, звісно,  нам треба берегти ці терени, не допускати його розорення та унеможливити запустіння цього унікального природного масиву. Це необхідно зберегти для наступних поколінь українців!