понеділок, 23 вересня 2024 р.

Оглядова екскурсія "Давня Кам'янка"

Олександр Мушта провів оглядову екскурсію "Давня Кам'янка".

Школярі пройшлись центральною частиною міста, прослухали історію про його видозміни в різний період, подивились краєвиди сьогодення в порівнянні з урбаністичними пейзажами столітньої давнини тощо. 
Діти уважно слухали розповідь та відкрили для себе багато цікавого та невідомого раніше. 











Екскурсія до історичного шкільного музею. День партизанської слави

Вчитель історії Поліщук Марина Віталіївна ознайомила учнів з партизанським рухом в Україні, героями партизанського руху.



 


День партизанської слави

 Екскурсія до шкільного історичного музею

Вчитель історії Поліщук Марина Віталіївна ознайомила з сторінками партизанської слави в роки Другої світової війни на Кам'янщині.







четвер, 19 вересня 2024 р.

Зустріч з представником поліції

 19 вересня проведено зустріч зі старшим інспектором СЮП ВП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області старшим лейтенантом поліції Виноградовою О.В., яка акцентувала увагу на видах булінгу в учнівському середовищі, шляхах його подолання та відповідальності за вчинення насильства.




понеділок, 16 вересня 2024 р.

Екскурсія "Садово-паркові скульптури Бориса Плаксія"

 Відбувся тематичний захід про садово-паркові скульптури Бориса Плаксія


 Для учнів 8-В класу Кам’янського міського ліцею №1 проведено ознайомче заняття про творчість видатного українського художника і майстра Бориса Плаксія та його знамениті паркові скульптури. Захід було проведено на початковій частині алеї Тясминського каньйону, куди у 2022 р. перемістили ці пам’ятки. Екскурсію провів завідувач меморіальним музеєм Зелений будиночок Олександр Мушта. 
Школярі дізнались про життєві виклики Б.Плаксія, його протистояння з комуністичним режимом, поневіряння через різного роду репресії тощо. Але, не зважаючи ні на що, талант майстра був величним, що і дозволило нашому землякові (родом зі Сміли) перебороти труднощі та зайняти вагоме місце в українській мистецькій спільноті. 
Саме завдяки своїй унікальній майстерності Бориса Плаксія направили до Кам’янки, де він впродовж 1989-1990 рр. створював дерев’яні скульптури. Наділивши їх українським змістом, міфологічною тематикою, мистецькою якістю ці пам’ятки продовжують вражати людей своєю красою. 
Діти оглянули кожну з скульптур, дізнались їхні назви, відгадували символіку та персонажів тощо. Очевидно, що школярі дізнались багато цікавого та нового, зрозумівши насправді, які прекрасні пам’ятки є у Кам’янці, якими захоплюються і дорослі, і малеча. 
Те, що здається для кам’янчан банальністю і звичністю (скульптури, які багато хто знає), є насправді унікальними творами ручного різьблення з дерева. Тож гордімося, що наше містечко відвідав такий Майстер та залишив по собі прекрасні пам’ятки садово-паркового мистецтва.